2012-04-04

Didelės idėjos


Kažkada skaičiau, kad kiekvienas žmogus turi vietų, kur jam geriausiai sekasi mąstyti ir į galvą ateina nuostabios idėjos. Gal pasirodys keista, bet yra ir vietų, kur daugumą mūsų genialios idėjos aplanko dažniausiai. Bandote atspėti? Galiu pasufleruoti - vietos labai paprastos ir jose nėra jokios ypatingos magijos. Manau, bent vieną jų išvardijote. Angliškai tos vietos vadinasi "4 B": bar, bathroom, bus, bed (baras, vonia, autobusas, lova). Man jos irgi daro įtaką, bet kiekviena savaip. Baras. Kadangi barų aš nelabai mėgstu (labiau patinka kultūringos kavinės), man ten paprastai būna nuobodu ir atsiranda noras užsiimti kažkokia naudinga veikla. Po ranka, žinoma, nieko tinkamo nebūna. Tada pradedu tyrinėti interjerą (įvairias smulkmenas), stebėti praeivius ar kitus lankytojus (labai džiugina žmonės, kurie išsiskiria iš kitų kažkuo įdomiu). Kartą pradėjau lankstyti origami iš arbatos pakelių. Kitoje kavinėje buvo atvejis, kai sėdėjo su mumis draugų draugai, kurių nepažinojau. Savaime suprantama, kiekvienas kalba apie kažką savo, kažko klausia, kažką komentuoja. Aš bandau susigaudyti, kas čia kaip ir ko klausytis bus įdomiau, ir staiga kažkas iš rankinės išsitraukia kažkokią knygą. Jie sėdi toliau ir, kas ten per knyga, man nesimato, bet, iš pirmo žvilgsnio, ji lyg ir nėra niekuo ypatinga. Knyga iššsaukia pašnekovų susidomėjimą. Kiekvienas bando paimti ją į rankas, nors lyg ir net nevarto. Stebiu visą tą procesą ir kyla kažkokių idėjų, susijusių su darbu. Išsitraukiu telefoną ir pradedu jas užrašinėti. 
Vonia. Su idėjomis vonia pas mane kažkaip ne ypatingai susijusi, nors, buvo periodas, kai mėgdavau vonioje skaityti. 
Autobusas. Čia viskas akivaizdu. Važinėti tekdavo toli ir visada stengdavausi rankinėje turėti gerą knygą ar storą žurnalą. Keliaudama nepamiršdavau ir bloknoto, nes dažnai užsirašydavau poetiškas mintis ar rašydavau laiškus. 
Lova. Oi, tai turbūt ta vieta, kur kyla daugiausia idėjų. O ir dirbasi čia geriausiai - nesvarbu, ar tai nešiojamas kompiuteris, popieriaus lapas ar užrašų knygutė. Pernai net specialų staliuką nusipirkau tam reikalui. 
Kitos vietos, kur mane aplanko mūza - tai prabangiai įrengtos parduotuvės su gražiausiais daiktais, geros parodos, filmai, koncertai - trumpai tariant, vietos, kur gyvena menas. Antra kategorija - tai vietos, kuriuose neturiu kuo užsiimti. Tokiais atvejais paprastai prisimenu fotoaparatą arba pradedu improvizuoti su tuo, ką randu aplinkoje. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą