2012-03-06

Pavasario sumanymai


Kinijoje Pavasario švente vadinami Naujieji metai, švenčiami šiek tiek vėliau negu Europoje. Manau, daugeliui iš mūsų pavasaris - tai naujas etapas, kai staiga nusimetam storus apvalkalus ir įsileidžiam į gyvenimą daugiau šviesos. 
Mano pavasaris šiemet prasidėjo nuo ryškių, šiltų spalvų garderobe, kuriomis norėjosi ištirpdyti užsigulėjusį sniegą. Neklauskit, kas per spalvos. Su tokiomis į gatve neišeinu, bet namie puikiai pakelia nuotaiką. Prie spalvų žaidimo prisidėjo ir mano Antroji puselė - vieną dieną pirkinių krepšy radau pavasariškai žaliuojančius puodelius. Sekantis žingsnis buvo žydinti palangė. Per didžiausius šalčius atsitempiau namo tris sodinukus vazonuose: krokusus, tulpes ir irisus. Matėsi tik žali lapai, bet tikėjausi, kad iki tikrojo pavasario pamatysiu ir žiedus. Laukti teko neilgai, nes po poros dienų pasirodė krokusų pumpurėliai, paskui ir tulpių. Visas procesas vyko stebėtinai greitai ir džiaugsmo buvo neapsakomai daug. Tik irisų spalvos sužinoti nepavyko. 
O neseniai nužydėjusias gėles pakeitė mažas amarilis ir sukulentas, primenantis pinigų medį, pavadinimo kurio dar nežinau. Išsitraukiau dvi drobes. Pavasario įkvėpta tapau peizažus. Vizijų jiems turiu daugiau nei inspiracijos objektų. Google šiuo atveju nėra pagalbininkas, nes mintis buvo naudoti tik tuos vaizdus, prie kurių prisiliečiau asmeniškai. Iš pradžių prašiau draugų gražių nuotraukų iš kelionių, bet vėliau supratau, kad tai bus netikra ir neturės tos ypatingos akimirkos dvasios. Teko perversti asmeninius archyvus. Būtų dar labai smagu pavasario gale nuvykti į kalnus ir atsivežti nuotaikų ir nuotraukų iš ten... 
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą