Auksas ir laikas


Jeigu auksą padėtume į baltą dėžutę ir apšviestume akinančia šviesa, liktų tik tai, kas jame atsispindi. Pinigai kažkada pakeitė auksą ir iki šiol yra jo ekvivalentas. Bet ar liko realus ryšys tarp jų? Alchemijoje auksas laikomas vertingiausiu metalu. O kuo tapo pinigai? 


Filmo "In Time" (2011) plakatas


Susimąstyti verčia filmas "In Time" (2011), kuris populiarųjį posakį "Laikas - pinigai" paverčia ateities visuomenės modeliu. Ar šių dienų verslininkai (gal ir ne tik) tapo neo-alchemikais, o žmonės ant gyvenimo pjedestalo iškėlė du, vien idėjų pasaulyje egzistuojančius dalykus, - "laiką" ir "pinigus"? 
Vienoje, iš Rytų atkeliavusioje istorijoje mokytojas bando paaiškinti pinigų esmę savo mokiniui, prašydamas palyginti tai, ką jis mato pažiūrėjęs pro langą, su tuo, ką jis mato žvilgtelėjęs į veidrodį. Ir langas, ir veidrodis, yra tas pats įrėmintas stiklas. Skirtumas tik tas, kad veidrodyje stiklas yra padengtas plonu tauriojo metalo sluoksniu - to užtenka, kad nebematytum pasaulio, o pastebėtum tik save. Pirma kilusi (ir, deja, banaliausia) mintis  yra: "Egoizmas". Tačiau jis egzistuoja nepriklausomai nuo pinigų ir oro sąlygų. Šioje tikriausiai svarbiau yra tai, kas nutylėta, nei tai, kas pasakyta. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą